CV i list motywacyjny w procesie rekrutacji

biuro W dzisiejszych czasach mimo, iż bezrobocie systematycznie spada coraz trudniej o pracę – głównie z powodu coraz większej konkurencji jaka panuje wśród bezrobotnych. Ubiegających się o jedno stanowisko jest często od kilku do kilkunastu osób. Taki stan rzeczy sprawia, że aby mieć szansę na zatrudnienie należy dopilnować każdego szczegółu, zrobić wszystko by nasza kandydatura okazała się lepsza od konkurencji.

Już na samym wstępie najważniejszy jest bez wątpienia życiorys, czyli popularne CV. Dokument ten to dla pracodawcy prawdziwa skarbnica wiedzy a jej zasób często decyduje o być, albo nie być samego kandydata. Do CV dołącza się oczywiście także inny dokument, mający już raczej bardziej kosmetyczne znaczenie niż decydujące o czymkolwiek – chodzi tu oczywiście o list motywacyjny, w którym wyrażamy się jak najpochlebniej o potencjalnym pracodawcy i stanowisku na jakie kandydujemy. Jednak w gruncie rzeczy nikt nie ma wątpliwości, że list motywacyjny to znikomy atut i prawdziwym kluczem do sukcesu jest życiorys, dlatego to tutaj należy dołożyć wszelkich starań aby przygotować go najlepiej jak to tylko możliwe.


Related Posts

Published by

Zbyszek

Zbyszek

Mieszkam we Wrocławiu ale urodziłem się w Kątach Wrocławskich. Prowadzę małą firmę doradczą i interesuje mnie szeroko pojęta tematyka biznesowa.