Włoska myśl techniczna - Iveco Eurocargo

Iveco Eurocargo

W logistyce wewnątrzkrajowej powszechnie użytkowanym sposobem spedycji stosunkowo niewielkich ciężarów (do parudziesięciu ton) jest bez dwóch zdań samochód ciężarowy. Auta ciężarowe, dzięki gęstej infrastruktury jezdni, są w stanie przywieźć towar w niemalże którekolwiek stanowisko. Pomimo tego iż tej formy przewozu nie zalicza się do najtańszych (przewóz kolejowy lub rzeczny są o wiele tańsze), to wszelako jakikolwiek odmienny środek przewozu nie udziela tego rodzaju elastyczności jak właśnie ciężarówka.

Pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami transportowymi odnotować można całkiem znaczną popularność włoskiej marki samochodowej Iveco, która jest wytwórcą m.in. świetnego wozu ciężarowego o oznaczeniu Eurocargo.

Pojazdy Iveco Eurocargo sa kompletną grupą samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej (w zależności od wersji) od 6 do 19 ton, natomiast w przypadku ciągników siodłowych wprost do 32 ton. Kolejne generacje ciężarówek oznaczanych mianem Eurocargo budowane są już od prawie 25 lat. Samochody takie dostosowane są do świadczenia obszernego zakresu zadań od wykorzystań spedycyjnych do specyficznych, a niejako oprócz tego na bazie ich podwozia opracowywane są autobusy. Ponieważ w naszym wypadku najznaczniejsze rangę ma wdrożenie ich do przewozu towarów tylko wspomnę o potencjalnych zastosowaniach specyficznych. Po stosownej modyfikacji Iveco Eurocargo może być zastosowane jako pojazd przeciwpożarowy, betoniarka, czy choćby może służyć w armii, czego przykładem jest nawet Wojsko Polskie wyekwipowane w paręset tego rodzaju ciężarówek.

W zastosowaniach typowo transportowych można wydzielić dwa zasadnicze warianty Iveco Eurocargo tj. klasyczna ciężarówka oraz ciągnik siodłowy (popularny TIR). W relacji od wersji samochody takie przewożą ładunki na trasach miejscowych, krajowych oraz paneuropejskich. Jednym z nadrzędnych powodów niezwykłej popularności Iveco Eurocargo są nieduże koszty eksploatacji i niekosztowne części zamienne. Oprócz tego sporo części zamienne Iveco Eurocargo jest sporządzanych przez różnorodne firmy niezawisłe (przede wszystkim takie do dawniejszych generacji tych samochodów ciężarowych), co umożliwia użytkownikom zaoszczędzenie konkretnych sum, i jest bezpieczniejsze niż niekiedy spotykany montaż oryginalnej, lecz używanej części wytwórcy.

Na moment obecny w produkcji utrzymuje się już VI wersja Iveco Eurocargo. Z pokolenia na pokolenie narasta ilość dostępnych podtypów oraz sposobów konfiguracji toteż podobnie jest i w tym przypadku. Do wyboru jest przeszło 11 tys. przeróżnych kombinacji Iveco Eurocargo szóstej generacji w rozmaitych konfiguracjach, co dopuszcza usatysfakcjonowanie najprawdopodobniej każdej z ewentualnych potrzeb użytkowników. Wyposażono je także w najnowocześniejsze jednostki napędowe typu Tector, a paleta skrzyń biegów rozciąga się od manualnych po automatyczne.


Related Posts

  • No related post found

Published by

Zbyszek

Zbyszek

Mieszkam we Wrocławiu ale urodziłem się w Kątach Wrocławskich. Prowadzę małą firmę doradczą i interesuje mnie szeroko pojęta tematyka biznesowa.